Naturalna pielęgnacja stóp

Naturalna pielęgnacja stóp

Wiosna, lato, jesień, zima. To nie twarz, ale stopy wymagają szczególniej pielęgnacji. Chcecie pięt jak policzki dziecka? Sprobujcie tych sposobów.

Zawsze mnie dziwi, że namawia się kobiety, żeby stopom poświęcały szczególną uwagę jedynie latem. Wiem, że sandały, plaża i tym podobne sprawy, ale przecież stopy są z nami na codzień. Należy im się chyba trochę więcej codziennej uwagi. Tym bardziej, że są skubane wymagające i za każdy dzień lenistwa w systametycznosci marzenie o brzoskwiniowych pietach odchodzi w zapomnienie.

Sposobów na posiadanie stóp gładkich jak u dziecka jest pewnie tyle, co kobiet na świecie. Ja zatem do tej listy dodaję swój, skuteczny dodam nieskromnie, sposobik.

Jak mieć piękne, brzoskwiniowe stopy, jak u dziecka

Po pierwsze – codziennie (i tu raczej nie polecam oszukiwać) traktujemy pięty peelingiem. Może być ścierka mechaniczna (ja nie lubię i żadna mnie nie zadowala, bo po nich skóra staje się jeszcze gorsza), może być peeling kawowy (fajny, ale codziennie myć wannę?? ja dziękuję, mam co robić), może być peeling enzymatyczny (taki do twarzy, bo do stóp chyba nie ma enzymatycznych, zakłada się, że stopy nie mogą być na tyle delikatne i wymagające) ale mam coś jeszcze lepszego!

Pumeks hammam. Jest zrobiony ręcznie w Maroku. 100% naturalny, bo robi się go z czerwonej glinki (bogatej w minerały: cynk, magnez, selen i żelazo). Kosztuje grosze i naprawdę, NAPRAWDĘ sprawia, że stopy są milusie jak policzki. Ja swój chciałam kupić na allegro, ale przesyłka była droższa od produktu. Aż tu nagle, niespodzianie, podczas wizyty w Rossmannie, patrzę – jest! To kupiłam 🙂

 

 

Po drugie – piękne stopy uwielbiają odżywcze kremy. Codziennie! Ja smaruję je albo samodzielnie zrobionym kremem na bazie masła shea i oleju z nagietka, albo moim ulubionym, nie mającym sobie równych –Weleda Foot balm

Naturalna pielęgnacja stóp

I to wszystko, czego stopy mogą od Was wymagać podczas codziennej pielęgnacji. Pięć minut, dwa produkty, prawie żaden wysiłek a dwie, gładkie i szczęśliwe stópki więcej na świecie.

A jakie są Wasze sposoby? Czego używacie?

 

Zajrzyj też tutaj